سگ پامرانین

همه آنچه که باید درباره نژاد سگ پامرانین (Pomeranian) بدانید

()

سگ پامرانین با چهره خندان و زیبای خود یکی از محبوب‌ترین سگ‌های جهان است. این سگ انواع مختلفی دارد که همه آن‌ها بسیار سرزنده و پرانرژی هستند.

نگهداری از سگ در منزل باعث شادابی افراد خانواده می‌شود. افرادی که قصد نگهداری از سگ در منزل را دارند، معمولا به دنبال سگی هستند که در عین زیبا بودن، بی‌دردسر هم باشد. نژاد سگ پامرانین یکی از این نژادهای بی‌دردسر به شمار می‌رود. در حقیقت سگ‌های این نژاد در حالت عادی دچار بیماری خاصی نخواهند شد و البته سروصدای زیادی نیز ندارند. پامرانین به 3 گروه اصلی تقسیم می‌شود: عروسکی، خرسی و روباهی. همه آن‌ها بسیار پرانرژی و سرزنده هستند، اما درعین‌حال به همان محیط کوچک آپارتمان راضی خواهند بود. انواع سگ پامرانین قیمت متفاوتی دارند که با توجه به رنگ، اصالت، سن و سلامت‌شان با یکدیگر فرق خواهند داشت. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را به خوبی با این نژاد آشنا کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

نژاد سگ پامرانین را بشناسید

سگ پامرانین که یکی از محبوب‌ترین سگ‌های خانگی به شمار می‌رود، نتیجه جفت‌گیری نژاد سگ‌های سورتمه نواحی ایسلند، آلمان و لهستان است. نام این نژاد از منطقه پامرانیا در آلمان گرفته شده و در قرن 19 میلادی، سگ‌های بزرگ‌تر این نژاد، به عنوان نگهبان گله بودند. اما به‌مرورزمان، با اصلاح نژادی‌ای که روی این سگ‌ها ایجاد شد، این نژاد کوچک و کوچک‌تر شد. چهره همیشه خندان و ظاهر آرام آن‌ها بسیار جذاب بوده و همین مورد آن‌ها را محبوب کرده است. انواع مختلفی از پامرانینها در جهان موجودند. سگ پامرانین خرسی و سگ پامرانین روباهی ازجمله معروف‌ترین آن‌ها هستند. اگر قصد خرید یکی از آن‌ها را دارید، به این موضوع دقت کنید که سگ پامرانین سفید یا انواع مختلف دیگر این نژاد، با سگ پامرانین خرسی قیمت متفاوتی خواهد داشت. به‌طور متوسط میانگین وزن این نژاد سگ 1.5 تا 3 کیلوگرم و میانگین قد آن‌ها 18 تا 30.5 سانتی‌متر بوده و طول عمر متوسط‌شان بین 12 تا 16 سال تخمین زده می‌شود.

انواع سگ پامرانین

انواع سگ پامرانین

همان‌طور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم، نژاد سگ پامرانین انواع متفاوتی دارد. اگر عکس سگ پامرانین را دیده باشید، متوجه تفاوت در انواع مختلف این گروه سگ شده‌اید. البته برخی از ویژگی‌ها در تمام انواع پامرانینها مشترک هستند. برای مثال باید بگوییم همه آن‌ها به دلیل زیبایی خاصی که دارند، به عنوان سگ‌های فانتزی شناخته می‌شوند. گوش‌های کوچک و پشمالو نیز در همه‌شان مشترک بوده و تقریبا همه‌شان چهره‌ای خندان و بانمک دارند. سه دسته اصلی پامرها، گروه عروسکی، خرسی و روباهی هستند، که هر کدام از آن‌ها با توجه به ‌اندازه و رنگ به گروه‌های دیگری نیز تقسیم می‌شوند. ما در ادامه سعی کرده‌ایم هر کدام از انواع پامرانینها را به‌طور جداگانه تحلیل کنیم.

سگ پامرانین خرسی

یکی از انواع سگ پامرانین سگ پامرانین خرسی است. همان‌طور که از نام این سگ پیداست، صورت آن‌ها مانند یک خرس کوچک بوده و پوزه کوتاه، چهره تقریبا خندان و موهایی پرپشت دارند. چشم‌های این نوع پامرانین کاملا به همدیگر نزدیک بوده، به طوری که تقریبا نزدیک بینی‌اش هستند. پوزه پامرانین خرسی پخ و صاف است. تپل بودن این پامرها یکی از مشخصه‌های بارز آن‌هاست. آن‌ها معمولا سفید، کرم، پرتقالی و یا ترکیبی از این رنگ‌ها هستند. به‌طورکلی سگ پامرانین خرسی سفید نسبت به بقیه آن‌ها طرفداران بیشتری دارد.

سگ پامرانین روباهی

نوع دیگر سگ پامرانین سگ پامرانین روباهی به شمار می‌رود. پامر روباهی زیبایی و جذابیت خاصی دارد. بهتر است بدانید این نوع پامر، رسمی‌ترین نژاد شناخته‌شده از آن‌ها به شمار می‌رود. چهره پامر روباهی کاملا شبیه یک روباه فانتزی بوده و پوزه‌ای تیز و چشمانی کشیده دارد. جمجمه گرد و گنبدی، صورتی خندان و گوش‌های مثلثی کوچک از دیگر مشخصه‌های ظاهری آن‌ها به شمار می‌روند.

سگ پامرانین خرسی سفید

انواع سگ پامرانین در رنگ‌های مختلفی در دسترس هستند. سیاه، قهوه‌ای، خاکستری، پرتقالی، سرخ و سفید، رنگ‌های متداول این نژاد سگ به شمار می‌روند. رنگ سفید همواره پرطرفدارترینشان بوده است. سگ پامرانین خرسی سفید زیبایی خاصی داشته و به همین دلیل قیمت تقریبا بالاتری نسبت به بقیه دارد.

سگ پامرانین سفید

نگاهی به تاریخ نژادی سگ پامرانین نشان می‌دهد که سگ پامرانین سفید از ابتدا وجود داشت و نتیجه تغییرات ژنتیکی در جفت‌گیری‌های متعدد نبود. پرتره آقا و خانم ویلیام هالتف که توسط توماس گینزبورو در سال 1785 نقاشی شده، گواه این موضوع است. در این نقاشی، یک پامر بزرگ سفیدرنگ در کنار آقا و خانم وجود دارد. در حقیقت اولین پامرانینها سفید یا سیاه بودند. تا زمانی که ملکه ویکتوریا وجود یک پامرانین نارنجی را به تصویب رساند. ازآنجایی‌که ژن رنگ سفید در این سگ‌ها مغلوب است، این رنگ جز رنگ‌های نادر به شمار می‌رود.

سگ پامرانین عروسکی

سگ پامرانین عروسکی سومین نوع این نژاد است. همان‌طور که از نام این سگ پامرانین پیداست، اندازه آن‌ها بسیار کوچک‌تر از باقی خانواده پامرانینها بوده و البته می‌تواند از هر دو نژاد قبلی باشد. به کوچک‌ترین سگ‌های پامر عروسکی، سگ پامرانین جیبی می‌گویند. از لحاظ رنگ نیز این سگ‌ها همان گستردگی بقیه افراد خانواده خود را دارند.

سگ پامرانین جیبی

کوچک‌ترین سگ پامرانین همان پامرانین عروسکی است، که سگ پامرانین جیبی نامیده می‌شود. نگهداری این سگ‌ها کمی نیاز به دقت بیشتری دارد، چراکه به دلیل کوچک بودن جثه، بسیار آسیب‌پذیر هستند.

نگهداری سگ پامرانین

نگهداری سگ پامرانین چگونه است؟

سگ پامرانین ازجمله سگ‌هایی ست که به‌ندرت بیمار می‌شوند. شما برای نگهداری سگ پامرانین نیاز دارید تا همه چیز در مورد بیماری‌های احتمالی، رژیم غذایی، شرایط محیطی مناسب و همه موارد مشابه را بدانید. ما در اینجا به برخی از نکات مهم در مورد نگهداری انواع پامرانین اشاره‌کرده‌ایم.

  1. به‌طورکلی آن‌ها به دو نوبت غذای باکیفیت در روز نیاز دارند، اما میزان غذای روزانه آن‌ها به جثه و میزان تحرک سگتان بستگی دارد.
  2. این نژاد تحمل گرمای بیش از حد محیط را ندارد. دمای منزل را هرگز خیلی بالا نبرید، چراکه گرمای بیش از حد خطر سکته قلبی را در سگتان بالا خواهد برد.
  3. پامرانین ها بسیار بازیگوش و فعال هستند؛ بنابراین بهتر است از قلاده کمری برای بیرون رفتن از منزل استفاده کنید. استفاده از قلاده گردنی برای این سگ بازیگوش، خطر شکستگی گردن را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.
  4. ازآنجایی‌که این سگ‌ها پوشش بدنی ضخیمی دارند، نیاز به شستشوی بیشتری خواهند داشت. حداقل سه بار در هفته هم نیاز به برس کشیدن دارند.
  5. مشکلات چشمی در این نژاد زیاد دیده می‌شود. در صورتی که به سرعت درمان نشوند، ممکن است دچار کوری شوند. خوب است به‌طور منظم به دامپزشک مراجعه کنید.
  6. از دادن این مواد غذایی به پامرانین خود جدا بپرهیزید: ذرت و فراورده‌های آن، گلوتن گندم، دانه‌ها، چربی‌های تصفیه‌شده، سویا، برنج و نخود.
  7. پامرانین‌ها خیلی علاقه‌ای به بچه‌های کوچک ندارند. پس اگر بچه کوچک در منزل دارید، این سگ مناسب شما نیست.

قیمت سگ پامرانین

قیمت سگ پامرانین

سگ پامرانین یکی از زیباترین و البته محبوب‌ترین سگ‌های جهان به شمار می‌رود. با توجه به نوع سگ پامرانین قیمت آن نیز متفاوت است. برای مثال باید بدانید که قیمت سگ پامرانین روباهی ارزان‌تر از قیمت سگ پامرانین عروسکی است. به‌طورکلی کاهش و یا افزایش قیمت، با توجه به سلامت، اصالت، رنگ و سن سگ متفاوت خواهد بود. برای مثال باید بگوییم که قیمت سگ پامرانین عروسکی ارزان به دلیل متفاوت بودن رنگ آن است؛ یعنی پامرانین عروسکی سفید از بقیه گران‌تر و رنگ‌های دیگر آن ارزان‌تر هستند. گاهی نیز با قیمت سگ پامرانین رایگان برخورد خواهید کرد. بسیاری از افراد تنها قصد واگذاری سگ خود را داشته و به دلیل مشکل شخصی، به سرعت سگ خود را رایگان واگذار می‌کنند. این موضوع در واگذاری سگ‌های مسن‌تر بیشتر دیده می‌شود.

قیمت سگ پامرانین عروسکی

در بین انواع سگ پامرانین باید بگوییم که سگ پامرانین عروسکی سفید از همه گران‌تر است. قیمت سگ پامرانین عروسکی می‌تواند بین 10 تا 15 میلیون باشد. البته این میزان قیمت کاملا به اصالت و سلامت و البته سن پامرانین نیز بستگی دارد. البته گاهی قیمت سگ پامرانین رایگان بوده و صاحب سگ تنها قصد واگذاری‌اش را دارد.

قیمت سگ پامرانین روباهی

قیمت سگ پامرانین روباهی کمی ارزان‌تر از قیمت سگ پامرانین عروسکی ارزان است. حدود این قیمت بین 5 تا 15 میلیون بوده و با توجه به سلامت، اصالت، سن و رنگ، می‌تواند متفاوت باشد.

قیمت سگ پامرانین عروسکی سفید

قبل از اینکه به قیمت سگ پامرانین عروسکی بپردازیم، خوب است بدانید که چه میزان دقت و تلاش برای رسیدن به رنگ سفید آن نیاز است. به وجود آمدن یک پامرانین عروسکی سفید، تقریبا 5 نسل طول می‌کشد. این موضوع به این دلیل است که ژن رنگ سفید مغلوب بوده و به دلیل گستردگی رنگ پامرها، باید 5 نسل پدر و مادر کاملا سفید باشند. این کار به صرف وقت و انرژی زیادی نیاز دارد. همین موضوع دلیلی برای گران بودن سگ پامرانین عروسکی سفید است.

سگ پامرانین خرسی قیمت

سگ پامرانین خرسی قیمت مناسب‌تری نسبت به نوع عروسکی یا جیبی دارد. پامرهای خرسی و روباهی تقریبا هم قیمت بوده و حدود قیمت آن‌ها بین 5 تا 15 میلیون تومان تخمین زده می‌شود. باز هم باید تاکید کنیم که این قیمت کاملا بستگی به رنگ، اصالت، سن و سلامت سگ خواهد داشت.

گالری عکس سگ پامرانین

در این مقاله به خوبی با انواع مختلف سگ پامرانین آشنا شدید. چهره خندان و معصوم این سگ باعث شده تا محبوبیت زیادی در جهان پیدا کند. در قسمت گالری تصاویر، می‌توانید عکس سگ پامرانین را در رنگ‌ها و انواع مختلف این نژاد، مشاهده کنید.

سخن پایانی

سگ پامرانین یکی از سگ‌های زیبا و البته محبوب در سراسر جهان به شمار می‌رود. نگهداری سگ پامرانین در منزل خیلی سخت نیست و این سگ پرانرژی و چابک، برای بازی به محیط کوچک آپارتمان راضی خواهد بود. پامرانین خرسی، روباهی و عروسکی، سه دسته اصلی این نژاد به شمار می‌روند. در این میان سگ پامرانین عروسکی از بقیه گران‌تر است. البته قیمت آن‌ها با توجه به خلوص نژاد و رنگ آن‌ها بسیار متفاوت خواهد بود. ازآنجایی‌که این سگ‌ها بسیار کوچک هستند، بهتر است در محیط بیرون از منزل به خوبی از آن‌ها مراقبت کنید، چراکه بسیار آسیب‌پذیرند.

به ما امتیاز دهید!

میانگین / 5. تعداد رای:

اولین نفری باشید که رای میدهد