سگ پودل عروسکی

سگ پودل عروسکی چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارد؟

()

سگ پودل عروسکی یکی از نژادهایی است که افراد مختلف تمایل به نگهداری آن در خانه دارند. برای آشنایی بیشتر با این نژاد دوست‌داشتنی، با این مقاله همراه باشید.

سگ پودل عروسکی کوچکترین نسخه از نژاد پودل است، اما دارای شخصیت و خصوصیات فیزیکی مشابه نمونه‌های استاندارد و مینیاتوری آن است. سگ پودل عروسکی یک نژاد هوشمند، فعال و اجتماعی بوده که نیاز به ورزش و نظافت منظم دارد. اگر شما هم یکی از طرفداران سگ پودل عروسکی هستید و به دنبال اطلاعات کافی برای نگهداری یکی از این موجودات باهوش و شگفت انگیز می‌گردید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

همه چیز درباره سگ پودل

سگ های پودل در طول تاریخ توسط همه دوست داشته شده‌اند و به عنوان یک نژاد محبوب شناخته می‌شوند. در واقع آنها حتی یک حیوان خانگی محبوب برای افراد مشهور و سلطنتی بوده‌اند. پودل های مینیاتوری و عروسکی به تدریج و از نژاد پودل استاندارد ایجاد شدند. سگ های پودل در ابتدا برای شکار تعلیم داده می‌شدند اما رفته رفته تنها به عنوان یک همراه مهربان و دوست‌داشتنی وارد زندگی افرادی شدند که آنها را دوست دارند. تاریخچه پودل عروسکی جدید نیست و به قرن 15 برمی‌گردد.

آیا سگ Poodle گزینه مناسبی برای خرید است؟

سگ پودل عروسکی، یک نژاد محبوب است زیرا به صاحبان خود عشق بسیاری می‌ورزد. اما نقطه ضعف این موجودات کوچک و دوست‌داشتنی اضطراب جدایی است و اگر مورد توجه قرار نگیرند صدمه روحی می‌بینند و اگر به مدت طولانی در خانه تنها بمانند، احتمالاً دچار استرس و کسالت می‌شوند. بنابراین اگر به طور تمام وقت بیرون از خانه کار می‌کنید، هنگام تصمیم گیری در مورد خرید سگ پودل عروسکی، بیشتر فکر کنید. شاید بهتر باشد نژاد دیگری را برای سرپرستی انتخاب کنید.

نکات نگهداری از سگ پودل

نکات نگهداری از سگ پودل

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که سگ‌های کوچک به تمرین و ورزش نیاز ندارند اما آنها اشتباه می‌کنند! حتی سگ‌های خیلی کوچک مانند سگ پودل عروسکی نیاز به آموزش مداوم و ورزش منظم دارند.

اجازه ندهید اندازه کوچک آنها شما را فریب دهد. سگ پودل عروسکی باهوش و پرانرژی است و پیاده روی روزانه همراه شما را دوست دارد. بنابراین ضروری است تا زمان زیادی را برای ورزش و فعالیت بدنی پودل‌ها فراهم کنید. حداقل یک ساعت در روز برایشان وقت بگذارید و آنها را با تمرینات و بازی‌های سرگرم کننده فراوان در خانه مشغول کنید.

نکات مثبت نگهداری سگ پودل

سگ پودل عروسکی در محیط خانه و کنار خانواده بسیار مهربان و با اعتماد به نفس است، همچنین دوست بسیار خوبی برای فرزندان‌تان خواهد بود و آنها را سرگرم می کند.

نکات منفی نگهداری سگ پودل

هزینه مراقبت از موهای سگ پودل عروسکی کمی بالا است و نیاز به توجه و وقت گذرانی بالایی دارد. علاوه بر آن اگر بچه کوچک در منزل دارید نباید آنها در با هم تنها بگذارید چون ممکن است بچه‌های کوچک به سگ پودل آسیب بزنند و برای تنها گذاشتن آنها با هم باید صبور باشید تا کودک‌تان کمی بزرگتر شود.

داستان موهای سگ پودل چیست؟

سگ پودل معمولا با موهای فرفری و متراکم شناخته می‌شود که در رنگ‌های مختلفی دیده می‌شوند. رنگ‌هایی چون مشکی، قهوه‌ای، شکلاتی، نقره‌ای، خاکستری، کرم و … موهای سگ پودل ریزش چندانی ندارند و برای افرادی که معمولا به موهای حیوانات خانگی حساسیت دارند بسیار مناسب هستند. این بافت موی منحصر به فرد را در مدل‌‌های مختلفی اصلاح می‌کنند و هر مدل ظاهری متفاوتی به سگ پودل شما می‌دهد. لازم است هر 3 تا 6 هفته موهای پودل اصلاح شود. می‌توان موهای پودل را با قیچی مرتب کرد و شکل و فرم خاصی به آنها داد، یا با ماشین قسمت‌هایی را کاملا اصلاح کرد و به اشکال متفاوت درآورد.

ویژگی‌های کلی سگ پودل

ویژگی‌های کلی سگ پودل

پودل‌ها با اینکه جثه کوچکی دارند، اما نسبت به اندازه بدن‌شان، دارای بلندی غرورآمیزی هستند. آنها سرها بالا نگه داشته شده و چشم‌های بزرگ و تیره رنگ آنها هوشیار به نظر می‌رسند. موهای پودل که همچون کتی بر تن آنها نمایان است، دارای طیف وسیعی از رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای و زرد تا سفید هستند. موهای بعضی از پودل‌ها دو رنگ دیده می‌شوند، هر چند که این مورد زیاد رایج نیست.

خصوصیات ظاهری سگ پودل اصل چیست؟

سه نوع پودل با سه اندازه مختلف وجود دارند: پودل عروسکی، پودل مینیاتوری و پودل استاندارد. اینها نژادهای مختلفی نیستند، فقط اندازه‌های آنها با یکدیگر فرق می‌کند. قد پودل عروسکی تا حدود 26 سانتی‌متر بوده و وزنی در حدود 2.5 تا 4 کیلوگرم دارد. پودل مینیاتوری دارای قدی بین 28 تا 63 سانتی‌متر بوده و وزنی حدود 7 کیلوگرم دارد. پودل استاندارد 28 سانتی‌متر و بلندتر (معمولاً تا 55 سانتی‌متر) است. وزن نرها 20 تا 32 کیلوگرم و وزن ماده‌ها 20 تا 27 کیلوگرم است.

ویژگی های شخصیت سگ پودل اصل کدامند؟

باهوش، دوست داشتنی، وفادار و بازیگوش چهار واژه‌ای هستند که علاقه مندان به پودل معمولاً برای توصیف شخصیت این نژاد استفاده می‌کنند. سگ پودل بسیار باوقار است و به انسان‌ها علاقه زیادی دارد، همچنین بسیار مشتاق است تا رضایت صاحب خود را جلب کند. او عاشق بازی است و همیشه برای هر نوع بازی آمادگی دارد و بسیار آموزش‌پذیر است.

انواع سگ پودل و ویژگی های آنها

عروسکی، استاندارد و مینیاتوری سه نوع مختلف سگ پودل هستند. البته در نظر داشته باشید که نژادهای متفاوتی نیستند و تنها از بعضی جهات با هم تفاوت دارند. همه سگ‌های پودل باهوش، جذاب و باوقار هستند و انسان‌ها را دوست دارند. آنها به بازی کردن و وقت گذرانی با صاحبان خود علاقه بسیاری داشته و به‌راحتی آموزش دیده و تربیت می‌شوند.

سگ پودل مینیاتوری

سگ پودل مینیاتوری

پودل های مینیاتوری سگ‌های باهوش و دوست داشتنی هستند. این سگ‌ها به راحتی در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنند. آنها عاشق انواع بازی‌ها هستند و شخصیتی جالب و دوست داشتنی دارند. پودل‌ها در ظاهر خود مغرور و سلطنتی هستند، اما نگهداری از موهای آنها آسان است. اگر به دنبال یک سگ ضد حساسیت برای یک فرد حساس در خانه خود هستید و فضای زیادی هم ندارید، پودل مینیاتوری انتخاب بسیار خوبی است.

خصوصیات سگ پودل مینیاتوری

پودل های مینیاتوری باید ورزش روزانه کافی داشته باشند تا ذهن و بدن خود را در حالت سالم نگه دارند. علی‌رغم اندازه کوچک‌شان، انرژی بسیار بالایی دارند. یکی از رایج ترین مشکلات سگ های آپارتمانی عدم ورزش روزانه است، بنابراین مطمئن شوید که می‌توانید از سبک زندگی سالم برای سگ خود حمایت کنید. یکی از بهترین مزایای داشتن سگ نیاز به پیاده‌روی مداوم است. پس یادتان باشد بازی و ورزش هم برای شما و هم برای پودل شما خوب است! پودل های مینیاتوری اگر با شما آشنا شوند بسیار مهربان و با محبت هستند، اما در ابتدا می‌توانند کمی عجیب و غریب بنظر برسند. یک پودل مینیاتوری آموزش دیده پس از مدت کوتاهی از آشنایی با غریبه‌ها، عشق، گرما و علاقه خود را به همراهان و دوستان جدید نشان می‌دهد.

سگ پودل استاندارد

سگ پودل استاندارد

پودل های استاندارد سگ‌های پرانرژی و باهوشی هستند که با وقت گذراندان، فعالیت و بودن در کنار انسان‌ها رشد می‌کنند. سگ پودل استاندارد بسیار زیبا و پر جنب و جوش است و با موهای فرفری خود در بین دوست داران حیوانات خانگی بسیار محبوب است.

خصوصیات سگ پودل استاندارد

پودل استاندارد دارای یک اندام زیبا و متوسط با جمجمه گرد، سر و پوزه بلند، چشم‌های بیضی تیره و گوش‌های پهن و نزدیک به هم است. آنها پاهای بلندی دارند که با آن قدم‌های باوقاری برمی‌دارند. این سگ‌ها همچنین دم‌های متصل و پاهای جمع و جور دارند.

سگ پودل عروسکی یا توی پودل

سگ پودل عروسکی یا توی پودل

سگ پودل عروسکی، سگ‌ کوچکی است که شخصیت جذابی دارد. پودل‌ها حیوانات خانگی فوق العاده‌ای هستند زیرا هوشمند، کمی احمق و ضد حساسیت هستند و براحتی در محیط خانه و خانواده زندگی می‌کنند. آنها بعد از کمی آموزش عشق و علاقه خود را نثارتان خواهند کرد.

خصوصیات سگ پودل عروسکی

سگ پودل عروسکی معمولا آرام و مهربان است اما نسبت به غریبه‌ها کمی گوشه گیر و مشکوک عمل می‌کند. بنابراین در ارتباط با افراد جدید لازم است تا کمی صبور باشیم و غریبه ها را به خوبی به  پودل عروسکی معرفی کنیم تا عشق و بازیگوشی خود را آشکار کنند.

سگ پودل کراس

به ترکیب نژاد اصل پودل با نژاد خالص سگ دیگری، پودل کراس گفته می‌شود. مالتی پو در واقع ترکیب سگ پودل با نژاد خالص مالتیز است و اشنودل از ترکیب پودل و یک نژاد اشنایزر به‌وجود آمده است.

خصوصیات سگ پودل کراس

خصوصیات سگ پودل کراس بسته به نژادی که با آن ترکیب شده متفاوت است و از لحاظ ظاهری و شخصیتی متمایز و جالب بوده و در ایران هم طرفداران بخصوصی دارد.

قیمت سگ پودل عروسکی بالغ

سگ پودل عروسکی بالغ بسته به نوع نژاد، سن و سلامت جسمی و ظاهری قیمت‌های متفاوتی دارد و در ایران بین 25 تا 45 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

قیمت توله سگ پودل عروسکی

توله سگ پودل عروسکی بخاطر سن پایین‌تر و سلامت جسمانی بیشتر نسبت به نوع بالغ آن قیمت بالاتری دارد. البته اصالت و نژاد سگ پودل در تعیین قیمت آن تاثیرگذار بوده و بین 35 تا 50 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

قیمت سگ پودل عروسکی بالغ

اسم برای سگ پودل عروسکی

برای سگ پودل عروسکی خود بسته به شخصیت و ظاهر فیزیکی‌اش می‌توانید نام مناسبی انتخابی کنید. سعی کنید اسمی انتخاب نمایید که ساده باشد و از گفتن آن لذت ببرید. به عنوان مثال فانی برای سگ پودل بامزه‌ای که کارهای خنده دار انجام می‌دهد اسم مناسبی به نظر می‌رسد. یا تافی برای سگ پودلی که رنگ موهایش کرم کاراملی است می‌تواند جالب باشد.

خصوصیات ظاهری سگ پودل عروسکی چیست؟

یکی از خصوصیات اصلی سگ پودل، موهای فرفری زیبایی است که نمی‌ریزد و بطور مداوم بلند می‌شود. جسه ریز اما پرتحرک، سر و پوزه‌ای باریک و چشم‌های درشت از خصوصیات ظاهری سگ پودل عروسکی است.

ویژگی های شخصیت سگ پودل عروسکی کدامند؟

وفادار، باهوش و پرانرژی از خصوصیات بارز پودل عروسکی است. آنها صاحبان خود را بسیار دوست داشته و تلاش می‌کنند تا از آنها مراقبت کنند. علاوه بر این همیشه آماده بازی و وقت‌گذارانی با صاحب خود هستند.

انواع غذای سگ پودل عروسکی

دامپزشک می‌تواند در تعیین وزن ایده‌آل سگ پودل شما و همچنین مقدار مناسب غذا برای تغذیه آن کمک کند. ایده خوبی است که مقداری غذای کنسرو شده را به همراه غذای خشک به سگ پودل‌تان بدهید، زیرا غذاهای کنسرو شده به فراهم کردن رطوبت مورد نیاز در رژیم غذایی سگ‌ها  کمک می‌کنند. در نژادهایی که مستعد ایجاد سنگ‌های ادراری هستند (مانند پودل)، رژیم غذایی سرشار از آب می‌‌تواند به کاهش این خطرات کمک کند.

 گالری عکس سگ پودل عروسکی

سگ های پودل ظاهر متفاوتی دارند و با موهایی فرفری در رنگ‌های مختلف دیده می‌شوند. در ادامه تصاویری از پودل‌ها با آرایش موهای متفاوت را برایتان آماده کردیم تا بیشتر با این موجودات جذاب آشنا شوید.

سوالات متداول درباره سگ پودل اصل

در این بخش به برخی از سوالات رایج در مورد انواع سگ پودل می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

خصوصیات سگ پودل عروسکی کدامند؟

مهربان، پرانرژی، با هوش و علاقه مند به انسان‌ها از خصوصیات بارز سگ پودل عروسکی است.

قیمت سگ پودل عروسکی بالغ چقدر است؟

قیمت سگ پودل عروسکی بالغ بین 35 تا 45 میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

قیمت توله سگ پودل عروسکی چقدر است؟

قیمت توله سگ پودل عروسکی معمولا بین 35 تا 50 میلیون تومان بسته به سن و اصالت آن تخمین زده می‌شود.

سخن پایانی

سگ پودل عروسکی یک حیوان خانگی بسیار دوست داشتنی و باهوش است و به آموزش دیدن علاقه بسیاری دارد. سایز آنها اغلب کوچک است و جای زیادی را اشغال نمی‌کنند و به دلیل اینکه ریزش مو ندارند ایجاد حساسیت نکرده و برای افراد داری آلرژی ایده‌آل هستند. آنها دوست‌دار کودکان هستند و به صاحب خود علاقه بسیاری دارند. در کنار همه نکات مثبت، هزینه نگهداری بالا و نیاز به توجه زیاد نکاتی هستند که هنگام به سرپرستی گرفتن یک سگ پودل باید در نظر بگیرید. بنابراین بهتر است قبل از تصمیم نهایی تمامی نکات را مد نظر قرار دهید تا تجربه خوبی را برای خود و حیوان خانگی‌تان رقم بزنید.

به ما امتیاز دهید!

میانگین / 5. تعداد رای:

اولین نفری باشید که رای میدهد