بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی

بازی های مورد علاقه گربه، سگ، خرگوش و سایر حیوانات خانگی

()

اگر از یک حیوان خانگی باهوش و بانمک نگهداری می کنید، باید بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی را بدانید و بدنبال راه‌هایی برای سرگرم کردن این موجودات دوست‌داشتنی باشید.

حیوانات خانگی موجودات بسیار حساسی هستند و مثل یک کودک نیاز به توجه و رسیدگی دارند. ضروری است ساعاتی از روز را به وقت گذراندن با حیوانات خانگی‌تان اختصاص دهید تا سرگرم شوند و روحیه شادابی داشته باشند. در این مقاله قصد داریم کمک‌تان کنیم تا بهتر و راحت‌تر علایق و بازی مورد علاقه حیوانات خانگی تان را شناسایی کرده و لحظات دل‌انگیزی را کنارشان سپری کنید. پس اگر می‌خواهید با بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چرا باید بازی مورد علاقه حیوانات خانگی را با آنها انجام داد؟

حیوانات خانگی علاوه بر نیاز به آب و غذای مناسب، چک‌آپ‌های ماهیانه، محل مناسب برای خوابیدن و مراقبت‌های بهداشتی نیاز به بازی کردن دارند. در نظر داشته باشید که در طول روز زمان‌هایی را برای بازی مورد علاقه حیوانات خانگی و وقت گذرانی با آنها اختصاص دهید زیرا علاوه بر اثرگذاری بر سلامت جسمی، بر سلامت روح و روان حیوانات خانگی شما نیز نقش بسزایی دارد.

مزایا بازی کردن با حیوانات خانگی

مزایا بازی کردن با حیوانات خانگی

انجام بازی‌های مورد علاقه حیوانات خانگی باعث بهبود سلامت جسمی آنها می‌شود. دویدن، راه رفتن و انجام حرکات فیزیکی بطور مرتب و روزانه به سلامت و انعطاف‌پذیری اندام آنها کمک می‌کند. این کار همچنین شما را به حیوان خانگی‌تان نزدیک‌تر می‌‌کند. شاید برایتان پیش آمده باشد که بعد از وقت گذرانی و بازی کردن چقدر به او نزدیک‌تر شده‌اید و حیوان خانگی‌تان هم خودش را بیشتر برای شما لوس می‌کند. بهبود سلامت روحی و روانی از مزایای دیگر بازی کردن است. عدم توجه و وقت نگذراندن با حیوانات خانگی روی روحیه و شخصیت آنها تأثیر منفی دارد. اگر گربه، سگ یا دیگر حیوان خانگی شما رفتارهایی نابهنجاری دارد و به وسایل شما آسیب می‌زند، بهتر است وقت بیشتری را برای پیدا کردن بازی مورد علاقه حیوانات خانگی تان اختصاص دهید.

معایب بازی کردن با حیوانات خانگی

با وجود مزایای بسیار زیاد بازی کردن، صرف زمان بسیار طولانی برای فعالیت بدنی و انجام بازی مورد علاقه حیوانات خانگی اثر مخربی بر سلامت جسم و روان آنها خواهد داشت. در ادامه مقاله بیشتر درباره این ضررها صحبت می‌‌کنیم.

بهترین بازی برای سگ

بهترین بازی برای سگ و 7 مورد از آنها برای ایجاد روابط دوستانه

راه‌های زیادی برای بازی کردن با سگ ها وجود دارد و پیدا کردن بازی مورد علاقه سگ ها کار خیلی سختی نیست و احتیاجی به صرف هزینه‌های زیادی برای تهیه وسایل بازی ندارد. سگ‌ها حیوانات بسیار باهوشی هستند و از بازی کردن با شما لذت می‌برند. در این بخش بازی های مورد علاقه سگ را برایتان گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم از طریق انجام بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی روابط دوستانه‌ای با حیوان خود داشته باشید.

پرتاب کردن توپ یا یک تکه چوب

این مورد احتمالا محبوب‌ترین بازی مورد علاقه حیوانات خانگی به شمار می‌رود که سگ‌ها نیز از آن مسثنی نیستند. اگر سگ شما به دویدن دنبال توپ علاقه دارد، این بازی هیجان‌انگیز مناسبش خوهاد بود. بهتر است این بازی را در فضای باز انجام دهید تا آسیبی به وسایل منزل شما وارد نشود. اما اگر مجبور به انجام بازی در منزل هستید بهتر است اتاقی که فضای خالی بیشتر دارد را برای بازی انتخاب کنید.

بازی فکری

سگ‌ها موقع انجام بازی‌های فکری همانند فعالیت‌های بدنی انرژی زیادی صرف می‌کنند، پس این بازی هم گزینه مناسبی برای ایجاد روابط دوستانه با حیوان خانگی شما محسوب می‌شود. اسباب بازی و پازل‌های مختلفی برای انجام بازی فکری با سگ‌ها طراحی شده‌اند که استفاده از آنها بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. اگر به این وسایل دسترسی ندارید مشکلی نیست، کافی است از لیوان و یک توپ کاغذی استفاده کنید و یک بازی جالب طراحی نمایید.

قایم باشک

حتما در کودکی این بازی را تجربه کرده و از انجام آن لذت برده‌اید. بازی قایم باشک یکی از بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی از جمله سگ‌ها است. برای انجام این بازی لازم است سگ شما دستورهایی مثل بشین، بمان و بیا را بداند. برای شروع به سگ‌تان بگویید در اتاقی بماند و شما از آن اتاق خارج شوید و جایی برای مخفی شدن پیدا کنید، سپس نامش را صدا کنید و بگویید بیاید و شما را پیدا کند. توجه داشته باشید بعد از هر موفقیت حتما با تشویقی موردعلاقه‌اش از او تقدیر کنید تا همچنان برای ادامه بازی اشتیاق داشته باشد.

پیدا کردن گنج

سگ‌ها دارای حس بویایی بسیار قوی هستند، پس چرا از این توانایی ذاتی برای ساختن یک بازی جذاب استفاده نکنیم؟ کافی است تکه‌ای از تشویقی مورد علاقه‌اش را در جایی مخفی کنید و بخواهید تا آن را پیدا کند و در آخر در صورت موفقیت تشویقی را به عنوان جایزه به سگ خود بدهید.

پرش از مانع

برای انجام این بازی از وسایل موجود در خانه مثل صندلی، جعبه‌های خالی کتاب بطری یا هر چیزی که در دسترس دارید استفاده کنید. یک زمین بازی با موانع و ارتفاع مختلف طراحی کنید و از سگ‌تان بخواهید با پریدن از روی موانع به مقصد مورد نظر برسد.

بازی با حباب‌های صابونی

یک بازی ساده و در عین حال سرگرم کننده! سعی کنید تعداد زیادی حباب درست کنید و سگ‌تان را تشویق کنید که قبل از رسیدن آنها به زمین شکارشان کند. در ابتدا بهتر است خودتان چند حباب را با دست بگیرید تا اعتماد سگ‌تان جلب شده و بازی را یاد بگیرد.

نام‌گذاری اسباب بازی‌ها

برای این بازی تعدادی از اسباب بازی‌های مورد علاقه سگ خود را روی زمین قرار دهید و برای هر کدام اسمی انتخاب کنید. هر بار که یکی را برمی‌دارید نام آن را بلند بگویید. بعد از مدتی که سگ شما اسم‌ها را یاد گرفت می‌توانید اسم اساب بازی را گفته و از او بخواهید تا برایتان بیاورد. البته از تشویقی به عنوان جایزه و بالا بردن هیجان بازی استفاده کنید.

 بازی های مورد علاقه توله سگ ها

 چطور با سگ خود اصولی بازی کنیم؟

فعالیت تفریحی برای سگ‌ها می‌تواند از یک بازی غیرمنظم و اتفاقی گرفته تا بازی‌های رقابتی و برنامه‌ریزی شده، شدید یا حتی ورزشی باشد. سعی کنید حداقل دوازده دقیقه در روز با سگ خود بازی کنید و روزی یک تا دو بار برای پیاده‌روی و قدم زدن به فضای باز بروید. برخی از سگ‌های جوان و سرحال برای سرزنده و شاداب ماندن به زمان‌های بازی طولانی‌تری احتیاج دارند. با یادگیری انواع مناسب اسباب بازی‌ها و بازی‌ها، می‌توانید به راحتی یک بازی سرگرم کننده را برای سگ خود طراحی کنید.

اسباب بازی های مورد علاقه و مناسب برای سگ ها

انواع مختلفی از بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی وجود دارند و ضروری است هنگام خرید اسباب بازی برای سگ‌ها حتما به سن و شخصیت آنها و امن و سلامت بودن وسیله بازی توجه کنید. عروسک‌های نرم و پارچه‌ای، پازل، اسباب بازی‌هایی که محفظه غذا دارند و جایزه می‌دهند، اسباب بازی‌های پلاستیکی جویدنی، انواع توپ در سایزهای مختلف و اسباب بازی‌های طنابی از جمله بازی های مورد علاقه سگ ها هستند.

 بازی های مورد علاقه توله سگ ها

توله سگ‌ها به علت داشتن انرژی بسیار بالاتر نسبت به سگ‌های بالغ، بازی‌هایی که شامل فعالیت بدنی بالاتری باشند را دوست دارند. بازی‌هایی همچون پریدن و دویدن، دنبال توپ افتادن، بازی با آب و کنار دریا، پرش از مانع و دویدن در مسیرهایی که از قبل برایشان طراحی شده برای این گروه سنی بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

 مزایا بازی کردن با سگ

بازی کردن با سگ ها از اضطراب و نگرانی آنها کاسته و شما را به این حیوانات دوست‌داشتنی نزدیک‌تر خواهد کرد. علاوه بر آن به سگ شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد شما پیدا کرده و احساس امنیت داشته باشد.

 معایب بازی کردن با سگ

شناسایی بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی و وقت گذراندن بطور مرتب و روزانه آثار مثبت و ارزشمندی برای صاحب حیوان و همچنین خود حیوان خانگی خواهد داشت. اما از سوی دیگر، بازی کردن بیش از حد و گذراندن ساعات طولانی برای فعالیت بدنی، مانع استراحت کردن و بازیابی انرژی سگ‌ها شده و ممکن است بر سلامتی آنها تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین بهتر است در انجام هر کاری تعادل را رعایت کنیم.

بازی های مورد علاقه گربه ها

بازی های مورد علاقه گربه ها و 7 مورد از آنها برای ایجاد روابط دوستانه

لیست زیر شامل بازی های مورد علاقه گربه ‌ها است که همه بچه گربه‌ها نیز از این بازی‌ها لذت خواهند برد. شما می‌توانید این بازی‌ها را در هر مکانی انجام دهید، خواه یک خانه بزرگ یا یک آپارتمان کوچک داشته باشید. فقط چند وسیله بازی و گربه خود را لازم دارید تا لذت ببرید و با انجام بازی های موردعلاقه حیوان خانگی خود با او روابط دوستانه‌ای ایجاد کنید.

پازل تعاملی

برای این بازی شما به یک جعبه کفش قدیمی، اسباب بازی مورد علاقه گربه خود و چند خوراکی احتیاج دارید. با استفاده از یک چاقوی دستی سوراخ‌های مختلفی را به اندازه‌های متفاوت در جعبه کفش برش دهید. بعد، جعبه را با اسباب بازی‌ها و خوراکی‌ها پر کنید. درب جعبه را ببندید و با استفاده از یک قطعه کوچک نوار چسب درب آن را محکم کنید. در آخر جعبه را کنار گربه خود روی زمین بگذارید و ببینید که آنها برای بیرون آوردن اسباب بازی و خوراکی‌ها چه کارهای بامزه ای انجام می‌دهند.

پر و نخ

این بازی برای گربه‌های با انرژی زیاد مناسب است. شما می‌توانید یک عصای اسباب بازی خریداری کنید و یا با یک تکه چوب عصای اسباب بازی درست کنید. سپس با نخ یک تکه پر را محکم به عصا ببندید. دسته را بالای سر گربه خود تکان دهید و آنها را فریب دهید تا بپرند و پر در حال پرواز را بگیرند.

پرتاب کردن و گرفتن اسباب بازی

این بازی شاید محبوب‌ترین بازی مورد علاقه حیوانات خانگی باشد که گربه‌ها نیز از آن مسثنی نیستند. این بازی‌ها غریزه گربه شما را برای گرفتن طعمه بیدار می‌کنند. با پرتاب یک اسباب بازی در فاصله‌ای دورتر با گربه خود بازی کنید. حتماً یک اسباب بازی انتخاب کنید که بتوانید به راحتی آن را در فضای اتاق پرتاب کنید.

قایم باشک

یک بازی مانند قایم باشک نیز طبیعت درنده گربه‌ها را بیدار می‌کند. می‌توانید این بازی را در داخل منزل انجام دهید. فقط کافی است پشت یک کاناپه، میز یا تخت پنهان شوید. بچه گربه شما به طرز بازیگوشانه‌ای شما را که گویی طعمه‌اش هستید پیدا می‌کند.

کیسه کاغذی

شما برای خوشحالی بچه گربه خود به یک اسباب بازی گران قیمت نیازی ندارید. به راحتی می‌توانید ساک خرید خالی و یا تکه کاغذی را به یکی از اسباب بازی‌های مورد علاقه حیوان خانگی خود تبدیل کنید. کیسه را به پهلو بگذارید تا گربه شما بتواند به داخل آن بخزد.

بازی‌های کامپیوتری

اگر یک تبلت دارید، به صدها بازی ساخته شده مخصوص گربه‌ها که کاملا رایگان هم هستند، دسترسی خواهید داشت. برخی از این بازی‌ها می‌توانند ساعت‌ها گربه شما را سرگرم کنند.

کاغذ مچاله شده

به دنبال یک شی ساده‌تر برای سرگرمی گربه خود هستید؟ مقداری کاغذ مچاله شده کار بزرگی را انجام خواهد داد. فقط یک تکه کاغذ را به شکل دایره درآورده و روی کف زمین بغلتانید. گربه‌ها همانطور که صدای کاغذ مچاله شده را دوست دارند، عاشق تعقیب توپ هستند. فقط مطمئن شوید که وقتی کارتان را تمام کردید ، توپ کاغذی را از گربه دور نگه دارید، در غیر این صورت ممکن است به سرعت کف زمین پوشیده از تکه پاره‌های کاغذ شود.

بازی های مورد علاقه بچه گربه ها

اسباب بازی های مورد علاقه و مناسب برای گربه ها

همانطور که اشاره شد گربه‌ها از وسایل بسیار ساده و ارزان و در دسترس لذت می‌برند. تکه‌ای کاغذ، کیسه خرید، پر، جعبه مقوایی و گلوله کاموا از پرطرفدارترین وسیله‌های بازی مورد علاقه این حیوانات خانگی دوست‌داشتنی هستند.

بازی های مورد علاقه بچه گربه ها

بازی‌ها همراه با سرگرم کننده بودن، تمرینات لازم را به گربه شما ارائه می‌دهند. هر یک از این فعالیت‌ها را امتحان کنید تا ببینید از کدام یک بیشتر لذت می‌برند و هفته‌ای چند بار با آنها برای داشتن یک گربه خوشحال‌تر بازی کنید.

مزایا بازی کردن با گربه

بازی گربه شما را به تحرک تشویق می‌کند، به حفظ وزن طبیعی کمک می‌کند و عضلاتش را نرم و قوی نگه می‌دارد. فعالیت‌هایی که به گربه شما اجازه می‌دهند غرایز طبیعی شکار خود را بیان کند همچنین به هوشیاری و تحرک ذهن او کمک می‌کنند. استرس و اضطراب به همان اندازه که به ما آسیب می‌رساند برای دوستان گربه‌ای ما نیز مضر است. گربه‌ها با استرس بیشتر دچار مشکلات رفتاری مانند پرخاشگری، ادرار در مکان‌های مختلف یا اختلالات وسواس فکری عملی می‌شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با استرس بچه گربه اختصاص دادن زمان بازی منظم با اوست.

گربه‌ها به طور طبیعی کنجکاو هستند و هر روز به نوعی چالش یا سرگرمی نیاز دارند. اگر سرگرم نشوند یا به چالش کشیده نشوند می توانند خسته، بی‌حال و افسرده شوند. بازی با گربه یک روش عالی برای افزایش پیوندی است که با گربه خود ایجاد می‌کنید و او را به شما نزدیک‌تر می‌کند.

 معایب بازی کردن با گربه

بازی کردن با گربه علاوه بر بالا بردن احساس شادابی و نشاط برای این موجود دوست داشتنی، انرژی و نشاط شما را نیز افزیش می‌دهد. با این وجود بازی کردن بیش از حد و گذراندن ساعات طولانی برای فعالیت بدنی، مانع استراحت کردن و بازیابی انرژی گربه‌ها شده و ممکن است بر سلامتی آنها تاثیر منفی داشته باشد.

بازی با خرگوش در خانه

بازی با خرگوش در خانه به ساده‌ترین روش ممکن

برای سرگرم کردن خرگوش، با بازی‌های ساده شروع کنید. یکی از این موارد رول توپی است. چند متر دورتر از خرگوش خود روی زمین بنشینید و یک توپ را به آرامی بین دستان خود بچرخانید. ایده این است که به خرگوش خود نشان دهید که توپ به عقب و جلو می‌غلتد. یکی دیگر از بازی‌های ساده، پرتاب اسباب بازی است. چندین اسباب بازی مناسب خرگوش که سبک و کوچک باشند را در اطراف خرگوش خود به آرامی پرتاب کنید.

آموزش تصویری ساده ترین و ارزان ترین روش بازی کردن با خرگوش

تعقیب اسباب بازی، یک سرگرمی است که می‌تواند برای برخی از خرگوش‌ها جذاب باشد. یک تکه نخ را روی یک اسباب بازی ببندید و کنار خرگوش خود راه بروید، در همین حال اسباب بازی را به آرامی روی زمین بکشید. یا نخ را بلند کنید و اسباب بازی را از بالا تاب دهید تا خرگوش را به تعقیب اسباب بازی ترغیب کند. بعضی از خرگوش‌ها به جای تعقیب چیزی، ممکن است از ضربه زدن به اسباب بازی که جلوی آنها آویزان است لذت ببرند.

آموزش تصویری ساده ترین و ارزان ترین روش بازی کردن با خرگوش

انواع اسباب بازی خرگوش و اسباب بازی جوندگان

در ادامه تعدادی از وسیله‌های بازی پرطرفدار برای خرگوش و سایر جوندگان ذکر شده است:

 • سبدهای حصیری
 • رول‌‌های دستمال کاغذی یا دستمال توالت
 • کیسه‌های بزرگ مواد غذایی کاغذی و به رنگ قهوه‌ای
 • گیره‌های لباس چوبی
 • تکه‌های چوب غیر معطر
 • جعبه‌های مقوایی دارای سوراخ
 • جعبه‌های مقوایی استوانه‌ای شکل
 • روزنامه
 • سکوها، سطوح شیب‌دار کوچک یا بلوک‌های بزرگی که خرگوش‌ها می‌توانند از روی آنها حرکت کنند
 • خانه یا تونلی ساخته شده از بسته‌های کاه
 • جعبه‌های ماسه‌ای کم عمق

مزایا بازی کردن با خرگوش های خانگی

کاهش استرس، بالا بردن فعالیت بدنی، جلوگیری از چاقی و اضافه وزن و ایجاد ارتباط عاطفی از مزایای مهم بازی کردن با خرگوش های خانگی هستند.

معایب بازی کردن با خرگوش های خانگی

شناسایی بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی و وقت گذراندن بطور مرتب و روزانه آثار مثبت و ارزشمندی بر آنها خواهد داشت. با این وجود بازی کردن بیش از حد و گذراندن ساعات طولانی برای فعالیت بدنی، مانع استراحت کردن و بازیابی انرژی خرگوش‌ها شده و ممکن است بر سلامتی آنها تاثیر منفی داشته باشد.

معرفی 10 بازی حیوانات خانگی برای گوشی های اندروید و iOS

اگر یک گوشی موبایل با صفحه بزرگ یا تبلت دارید، به صدها بازی مورد علاقه حیوانات خانگی و کاملا رایگان دسترسی خواهید داشت. لیستی از این بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی در ادامه به شما معرفی می‌شوند:

 • Paint for Cats
 • Friskies Jitterbug
 • Games for Cats
 • Cat Alone
 • Cat Fishing
 • Crazy Cats
 • Mouse
 • Pocket Pond
 • Cat Playground

بازی مورد علاقه حیوان خانگی

سوالات متداول درباره بازی مورد علاقه حیوان خانگی

در این بخش به بررسی برخی از سوالات متداول در رابطه با بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی می‌پردازیم:

اسباب بازی های مورد علاقه سگ ها کدامند؟

عروسک‌های نرم و پارچه‌ای، پازل، اسباب بازی‌هایی که محفظه غذا دارند و جایزه می‌دهند، اسباب بازی‌های پلاستیکی جویدنی، انواع توپ در سایزهای مختلف و اسباب بازی‌های طنابی از جمله بازی های مورد علاقه سگ ها هستند.

اسباب بازی های مورد علاقه و مناسب برای گربه ها کدامند؟

تکه‌ای کاغذ، کیسه خرید، پر، جعبه مقوایی و گلوله کاموا از پرطرفدارترین وسیله‌های بازی مورد علاقه این حیوانات خانگی دوست داشتنی هستند.

اسباب بازی های مورد علاقه و مناسب برای خرگوش و جوندگان کدامند؟

تکه‌های چوب و جعبه‌های مقوایی و گیاهانی که مناسب جویدن هستند از بهترین وسیله‌ها برای سرگرم کردن و بازی با این نوع حیوانات خانگی محسوب می‌شو‌ند که قیمت پایینی داشته و در دسترس نیز هستند.

سخن پایانی

بازی برای حیوان خانگی شما قسمت بسیار مهمی از زندگی اوست. درست مثل انسان‌ها، گربه‌ها و سگ‌ها و دیگر حیوانات خانگی اغلب مهارت‌های حیاتی زندگی را از طریق انجام بازی های مورد علاقه حیوانات خانگی یاد می‌گیرند. بنابراین به عنوان سرپرست یک حیوان خانگی ضروری است تا بازی مورد علاقه حیوانات خانگی خود را شناسایی کرده و لحظات دل‌انگیزی را کنارشان سپری کنید.

به ما امتیاز دهید!

میانگین / 5. تعداد رای:

اولین نفری باشید که رای میدهد