هارنس-سگ

هارنس سگ چیست؟ چرا باید برای سگ از قلاده کمری استفاده کنیم؟

()

قلاده کمری سگ که هارنس سگ نیز نامیده می‌شود، راحتی حرکت بیشتری به سگ‌تان داده و مانع بروز آسیب‌های گردنی‌اش خواهد شد. این نوع قلاده، بهترین انتخاب برای سگ‌های بازیگوش است.

برای نگهداری از سگ در خانه، شما حتما به یک قلاده نیاز خواهید داشت. با وجود قلاده، کنترل حرکات سگ راحت‌تر خواهد شد. البته قلاده کاربردهای دیگری نیز دارد. برای مثال شما می‌توانید نام و نشان سگ‌تان و همچنین آدرس خودتان را روی آن حک کرده و مانع گم‌شدن حیوان شوید. انواع مختلفی از قلاده سگ در بازار موجود است. شما باید با توجه به نژاد، اندازه و میزان انرژی سگ خود، مناسب‌ترین قلاده را انتخاب کنید. هارنس سگ یکی از انواع قلاده است که به کمر سگ‌ها وصل می‌شود. این نوع قلاده برخلاف قلاده‌های گردنی، آسیبی به گردن سگ نخواهد رساند و سگ بازیگوش شما هنگام حرکت و شیطنت کاملا راحت است. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با قلاده کمری سگ آشنا کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

هارنس سگ چیست

هارنس سگ چیست؟

هارنس سگ نوعی قلاده است که به کمر سگ بسته می‌شود. قلاده کمری سگ از دو بخش تشکیل شده و امکان حرکت را برای حیوان بسیار راحت می‌کند. بخش اول قلاده، دور شکم، و بخش دوم آن جلوی سینه سگ بسته می‌شود. شکل این قلاده و نحوه قرار گرفتن آن روی بدن سگ، طوری طراحی‌شده که کمترین آسیب جسمی را به سگ وارد بیاورد. در حقیقت این قلاده برخلاف قلاده‌های گردنی، هیچ آسیب گردنی به سگ‌ها وارد نمی‌آورند. البته ناگفته نماند که گاهی اوقات سگ‌هایی که خیلی آموزش ندیده‌اند، از این راحتی زیاد برای شیطنت و بی‌توجهی به آموزش صاحب خود استفاده می‌کنند. جنس‌های مختلفی از این قلاده‌ها در بازار موجودند. شما می‌توانید با توجه به سایز سگتان و میزان هزینه‌ای که می‌خواهید بپردازید، یکی از آن‌ها را خریداری کنید.

چرا باید برای سگ از قلاده کمری استفاده کنیم؟ قلاده کمری سگ چیست؟

در قسمت قبل، به خوبی با هارنس سگ آشنا شدید. اما چرا باید از قلاده کمری سگ استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوال، خوب است نگاهی به مزایای استفاده از این قلاده کمری سگ بیندازیم. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

  • برخی از سگ‌ها به‌شدت بازیگوش و پر جنب و جوش هستند. استفاده از این نوع قلاده در بیرون از منزل، از وارد آمدن آسیب‌های گردنی به سگ جلوگیری می‌کند.
  • توله‌سگ‌هایی که هنوز آموزش ندیده‌اند و راه رفتن را به خوبی بلد نیستند، ممکن است دور قلاده گردنی خود پیچ خورده و آسیب ببینند. قلاده‌های کمری این مشکل را رفع کرده‌اند.
  • بیشتر سگ‌ها در محیط بیرون از منزل علاقه دارند تا قلاده خود را بکشند. این حرکت باعث کشیده شدن خودشان و البته شما خواهد شد. با استفاده از قلاده‌های کمری، کشیدن سگ هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت؛ چراکه با این قلاده تنها می‌تواند مسیر خود را عوض کند.
  • اگر سگ شما بسیار بزرگ و سنگین‌وزن است، استفاده از قلاده گردنی، به دست و کتفتان آسیب وارد می‌کند. استفاده از نوع کمری آن، برای سگ‌های سنگین‌وزن این مشکل را برطرف خواهد کرد.

چرا باید برای سگ از قلاده کمری استفاده کنیم؟

سوالات متداول در مورد هارنس سگ

چرا باید از قلاده کمری سگ استفاده کنیم؟

1. چون برخی از سگ‌ها به‌شدت بازیگوش و پر جنب و جوش هستند. 2. چون وله‌سگ‌هایی که هنوز آموزش ندیده‌اند و راه رفتن را به خوبی بلد نیستند، 3. بیشتر سگ‌ها در محیط بیرون از منزل علاقه دارند تا قلاده خود را بکشند

قلاده کمری سگ چیست و چه کاربردی دارد؟

قلاده کمری سگ به یک نوع گردن بندی گفته می شود که بر گردن حیوانات به ویژه سگ ها آویزان می شود. زمانی که افراد سگ خود را به بیرون از خانه و به عنوان مثال برای پیاده روی می برند، بهتر است که برای کنترل سگ و جلوگیری از حوادث احتمالی از قلاده استفاده کنند.

قلاده سگ از نوع کتفی چگونه است؟

قلاده کتفی دور بدن سگ بسته شده و در پشت بدن سگ جای می گیرد. از دو بخش تشکیل شده که یک بخش آن دور شکم حیوان بسته می ‌شود و بخش دیگر آن جلوی سینه حیوان قرار می گیرد و این دو بخش در پشت کمر او به یکدیگر متصل شده و روی بدن حیوان قرار می گیرد. این نوع از Dog collar برای سگ‌ هایی که در ناحیه سر و یا گردن دچار جراحتی هستند، انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

سخن پایانی در مورد قلاده کمری سگ

اگر یک سگ خانگی دارید، قطعا در محیط بیرون از منزل برای کنترل حرکات سگ خود و جلوگیری از گم ‌شدنش، به قلاده نیاز خواهید داشت. انواع مختلفی از قلاده سگ در بازار موجود است. این قلاده‌ها ازنظر جنس، اندازه و شکل با یکدیگر فرق دارند. هارنس سگ یا همان قلاده کمری سگ نوعی قلاده است که به ناحیه شکم و جلوی سینه سگ‌ها بسته شده و آزادی عمل بیشتری به آن‌ها خواهد داد. استفاده از قلاده‌های کمری نه‌تنها از آسیب رسیدن به گردن سگ‌های بازیگوش هنگام بازی جلوگیری می‌کند، بلکه با کنترل کشیدن قلاده توسط سگ، به کتف و دست شما نیز آسیب نخواهد زد.

به ما امتیاز دهید!

میانگین / 5. تعداد رای:

اولین نفری باشید که رای میدهد