اپلیکیشن حیوانات خانگی

10 اپلیکیشن حیوانات خانگی (ایرانی و خارجی) که نگهداری از آنها را ساده‌تر می‌کنند + 10 بازی موبایل حیوانات

()

استفاده از اپلیکیشن حیوانات خانگی موجب می‌شود که نگهداری از حیوان آسان‌تر از قبل شود. در ادامه 10 اپلیکیشن حیوانات خانگی ایرانی و خارجی و 10 بازی موبایل با محوریت حیوانات را معرفی می‌کنیم.

داشتن حیوان خانگی و نگهداری از آن علاوه بر لذت‌بخش بودن نیاز به مهارت خاصی دارد. اگرچه روش نگهداری از حیوانات خانگی در مقایسه با چند سال گذشته خیلی تغییر نکرده است اما می‌توان گفت به لطف پیشرفت تکنولوژی می‌توان این کار را آسان‌تر انجام داد. در حال حاضر موارد متعددی از اپلیکیشن حیوان خانگی طراحی شده است که به کمک آنها می‌توان از پت خود خیلی راحت‌تر نگهداری کرد.

اگر در منزل خود از یک حیوان خانگی نگهداری می‌کنید و تمایل دارید درباره اپلیکیشن حیوان خانگی بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه 10 اپلیکیشن حیوانات خانگی و 10 بازی موبایل حیوانات را با هم مرور خواهیم کرد.

اپلیکیشن حیوانات خانگی چه کمکی به ما می‌کند؟

اپلیکیشن حیوان خانگی به صاحبان این حیوانات کمک می‌کند که برنامه غذایی، دارویی، بازی و سرگرمی حیوان را ردیابی کنند. همچنین افراد می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن حیوان خانگی به مقالات علمی در زمینه نگهداری و تربیت پت خود دسترسی داشته باشند. معمولا این برنامه‌ها بخشی برای پرسش و پاسخ با کارشناسان پت را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و فرد می‌تواند سوالات خود را در خصوص حیوان خانگی با مشاوران در میان بگذارد و از راهنمایی آنها استفاده کند.

ویژگی های یک اپلیکیشن حیوانات خانگی خوب

اگر بخواهیم ویژگی های یک اپلیکیشن حیوانات خانگی خوب را بیان کنیم باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

یک اپلیکیشن حیوانات خانگی خوب می‌بایست از انواع پت‌ها پشتیبانی کند. در واقع چنانچه اپلیکیشنی بتواند در زمینه پت‌های متعدد، اطلاعات و پشتیبانی‌های لازم را ارائه کند بسیار موفق‌تر خواهد بود. مورد بعدی رایگان بودن تمام ابزارها و امکانات یک اپلیکیشن حیوان خانگی است. چنانچه تمامی آیتم‌های برنامه به راحتی و بدون پرداخت هزینه در اختیار کاربر قرار بگیرد، استقبال از آن بیشتر خواهد بود. یکی دیگر از ویژگی‌ های یک اپلیکیشن حیوان خانگی خوب امکان ارائه گزارش سلامت حیوان به صورت نمودار است. درواقع چنانچه کاربر بتواند وزن، قد، درجه حرارت و … حیوان خود را به صورت نمودار ردیابی کند، خیلی بهتر از سلامت پت خود مطلع خواهد شد.

اپلیکیشن حیوانات خانگی

10 اپلیکیشن حیوانات خانگی که باید از آنها استفاده کنید

در همین خصوص اپلیکیشن حیوانات خانگی متعددی طراحی و توزیع شده است که در ادامه به توضیح ویژگی‌ها و امکانات هر یک خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن پتچی

اپلیکیشن پتچی یکی از برنامه‌های موفق ایرانی مخصوص پت و صاحبان حیوانات خانگی است که به این افراد در زمینه نگهداری از حیوان خانگی خود کمک می‌کند. اپلیکیشن پتچی اطلاعات کاملی در خصوص مهارت تربیت کردن سگ و گربه خانگی به کاربران ارائه کرده و به آنها کمک می‌کند تعامل بهتری با حیوان خود داشته باشند. کارشناسان پتچی به صورت 24 ساعته و رایگان به سوالات کاربران پاسخ داده و به آنها در زمینه نگهداری از حیوان یاری می‌رسانند. در بخش کلینیک این اپلیکیشن می‌توان سوالاتی در زمینه نوع تغذیه و مشکلات جسمی حیوان را با کارشناسان پتچی درمیان گذاشت. علاوه براین پت شاپ پتچی به عنوان یک پتشاپ هوشمند عمل کرده و با توجه به نوع پت، نژاد و سن آن پکیج‌های اختصاصی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که می‌توان به صورت آنلاین سفارش داده و درب منزل (در تهران) تحویل بگیرید.

دانلود اپلیکیشن پتچی

اپلیکیشن پت راید

اگر یک حیوان خانگی دارید و درحال حاضر امکان بیرون بردن آن با ماشین شخصی خود را ندارید، به ناچار مجبور می‌شوید از تاکسی‌های شهری و آژانس استفاده کنید که طبیعتا به دلیل فضای فرهنگی حاکم بر کشور، بسیاری از راننده‌ها با اکراه قبول می‌کنند. در این خصوص تاکسی حیوانات می‌تواند کمک بزرگی به صاحبان حیوانات خانگی بکند. تاکسی حیوانات یک سامانه اینترنتی به نام پت راید است که جابه‌جایی و حمل و نقل حیوانات خانگی را به بهترین شکل انجام می‌دهد. شما می‌توانید اپلیکیشن پت راید را همانند دیگر اپ‌های تاکسی‌های اینترنتی روی گوشی خود نصب کنید و در مواقع نیاز از آن استفاده نمایید. برای دانلود اپلیکیشن پت راید به برنامه بازار و یا گوگل پلی استور مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن پت راید

دانلود برنامه چارپا

اگر به دنبال دانلود برنامه خرید و فروش حیوانات خانگی هستید، باید گفت برنامه چارپا بهترین اپلیکیشن برای شما خواهد بود. این اپلیکیشن از انواع حیوانات خانگی مانند انواع سگ و گربه‌ها، پرندگان، خرگوش و همستر و همچنین خزندگانی نظیر مارها و ایگوانا پشتیبانی کرده و افراد می‌توانند در این اپلیکیشن حیوان موردنظر خود را جستجو و خریداری کنند. در چارپا به غیر از خرید و فروش حیوانات خانگی بخش واگذاری حیوانات گمشده، بازی و سرگرمی و همچنین مطالب آموزشی نیز وجود دارد. برای دانلود برنامه چارپا کافی است به گوگل پلی استور مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن چارپا

دانلود برنامه سلام پت

اپلیکیشن سلام پت در خصوص خرید و فروش بدون واسطه و آنلاین حیوانات خانگی و واگذاری آنها فعالیت می‌کند. علاوه براین تبلیغات آگهی مشاغل مرتبط به حیوانات خانگی نظیر پانسیون‌ها، کلینیک، دامپزشکی، شستشو و اصلاح حیوانات، فروش تجهیزات و لوازمات پت شاپ و مشاغلی از این قبیل را می‌توان در این برنامه مشاهده کرد. دانلود برنامه سلام پت از بازار و یا گوگل پلی استور امکان‌پذیر است.

دانلود اپلیکیشن سلام پت

اپلیکیشن-حیوانات-خانگی-05

اپلیکیشن پت شاپ

با اپلیکیشن پت شاپ هرآنچه که برای نگهداری از یک حیوان خانگی را نیاز داشته باشید، به آسانی و به صورت آنلاین سفارش داده و درب منزل خود تحویل خواهید گرفت. این اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید در گوگل پلی استور موجود است.

دانلود اپلیکیشن پت شاپ

اپلیکیشن پتیا

پتیا یک اپلیکیشن پت شاپ اینترنتی است که بدون نیاز به حضور در پت شاپ از راه دور و کاملا آنلاین می‌توان کالای موردنیاز حیوان خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید. علاوه براین از طریق اپلیکیشن پتیا خدماتی همچون مسواک، شستشو و پیرایش در محل برای حیوان خانگی قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن پتیا

برنامه آگهی حیوانات خانگی رابینسه

این اپلیکیشن برای حامیان حیوانات خانگی و افرادی که حیوان خانگی خود را گم کرده‌اند، طراحی شده است. اگرچه در این برنامه اجازه انتشار آگهی خرید و فروش حیوانات خانگی و غیرخانگی را نخواهید داشت اما چنانچه دیگر قادر به نگهداری از حیوان خانگی خود نیستید، می‌توانید با ثبت آگهی حیوان خود را به فرد مطمئن دیگری بسپارید.

دانلود اپلیکیشن رابینسه

اپلیکیشن 11pets

اپلیکیشن 11pets یک برنامه فوق‌العاده است که اطلاعات کاملی در زمینه سلامت حیوان خانگی و ردیابی وضعیت تغذیه او به کاربر می‌دهد. این اپلیکیشن صاحبان حیوانات خانگی برنامه واکسیناسیون حیوان را به فرد اطلاع داده و به او کمک می‌کند وضعیت جسمانی حیوان خود را از روی نمودار دنبال کند. این اپلیکیشن رایگان بوده و از گوگل پلی استور قابل دانلود است.

دانلود اپلیکیشن 11pets

اپلیکیشن PetDesk

این برنامه مشابه اپلیکیشن 11pets بوده و کمک می‌کند وضعیت سلامت جسمانی حیوان را ردیابی کنید. علاوه براین می‌توان از تودو لیست اپلیکیشن جهت انجام کارها و مراقبت‌های لازم برای حیوان نیز استفاده کرد. این برنامه کاملا رایگان است و از حیوانات متعددی پشتیبانی می‌کند.

دانلود اپلیکیشن PetDesk

اپلیکیشن Pet First Aid

این برنامه یک اپلیکیشن کاملا رایگان است که اقدامات حیاتی و ضروری در مواقع اورژانس برای احیای حیوان نظیر CPR را به کاربر آموزش می‌دهد. اگرچه این اپلیکیشن از حیوانات مختلف پشتیبانی نکرده اما نژادهای معروف سگ و گربه را پوشش می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن Pet First Aid

بازی موبایل حیوانات

10 بازی موبایل حیوانات

در حال حاضر بازی‌های متعدد و متنوعی در زمینه حیوانات برای گوشی‌های همراه طراحی شده است که در ادامه به معرفی 10 تا از آنها خواهیم پرداخت.

5 بازی اندروید حیوانات

ابتدا با 5 بازی حیوانات خانگی برای گوشی‌های اندرویدی آشنا می‌شویم:

بازی حیوانات Animal Crossing: Pocket Camp

این بازی ساخت شرکت نینتندو است که طی آن کاربر می‌بایست برای حیوانات تشکیل یک کمپ داده و از آنها مراقبت کند. چنانچه به دنبال یک بازی آرام و به دور از هیجان هستید، این بازی می‌تواند سرگرمی خوبی برای شما باشد.

دانلود بازی Animal Crossing: Pocket Camp

بازی حیوانات Crossy Road

در این بازی می‌بایست حیوانات مختلف را از میان خیابان‌ها، رودخانه‌ها و … عبور دهید بدون آنکه ماشینی به حیوان برخورد کند. بازی با یک مرغ آغاز شده و به ترتیب با افزایش امتیاز می‌توانید مجموعه‌ای از حیوانات متنوع را داشته باشید.

دانلود بازی Crossy Road

بازی Hay Day

این بازی شبیه‌ساز یک مزرعه است که شما می‌بایست در قالب مزرعه‌دار به مزرعه و حیوانات خود رسیدگی کنید.

دانلود بازی Hay Day

بازی حیوانات Hooky Crook

این بازی در سبک پازل بوده و نقش اصلی آن را یک گربه بازی می‌کند. در این بازی می‌بایست در نقش گربه ظاهر شده و الماس‌های پنهان شده در جاهای مختلف اتاق را پیدا کنید.

دانلود بازی Hooky Crook

بازی Ice Age Village

این بازی به سبک شبیه‌ساز شهرسازی بوده و یکی از بازی‌های قدیمی این فهرست محسوب می‌شود. در این بازی شما چند حیوان به شهر آورده و آنها تشکیل خانواده می‌دهند. وجود شخصیت‌های مربوط به انیمیشن عصریخبندان، فضای جالبی را در بازی ایجاد کرده است.

دانلود بازی Ice Age Village

بازی موبایل حیوانات

5 بازی آیفون حیوانات

در این بخش 5 بازی حیوانات خانگی برای گوشی‌های آیفون را معرفی می‌کنیم:

بازی حیوانات My Tamagotchi Forever

این بازی تا حدودی مشابه بازی قدیمی پو است. در این بازی می‌بایست از حیوانات نگهداری کرده، به آنها غذا داده و تمیزشان کنید.

دانلود بازی My Tamagotchi Forever

بازی Rodeo Stampede

این بازی در سبک رانر است و شما می‌بایست در نقش یک گاوچران از پشت حیوانات پریده و آنها را گیر بیندازید. پس از آنکه حیوان موردنظر خود را گرفتید می‌توانید آن را به باغ وحش خود اضافه کنید.

دانلود بازی Rodeo Stampede

بازی Super Phantom Cat 2

این بازی دو بعدی است و شما می‌بایست گربه را بدون برخورد به زمین و آدم بدها به پایان هر مرحله برسانید. این بازی مانند قسمت پیشین خود، بازی خوش‌ساخت و جالبی تلقی می‌شود.

دانلود بازی Super Phantom Cat 2

بازی حیوانات Talking Tom Games

این بازی در سبک‌های مختلف مثل رانر و حیوان خانگی ارائه شده است که برای سرگرم شدن می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

دانلود بازی Talking Tom

بازی حیوانات WildCraft

در این بازی شما می‌توانید در نقش حیوانات وحشی نظیر روباه، گرگ، گربه وحشی و … ظاهر شده و برای بقای خود تلاش کنید.

دانلود بازی WildCraft

اپلیکیشن-حیوانات-خانگی-04

سوالات متداول در مورد اپلیکیشن حیوانات خانگی

در ادامه دو سوال اصلی در خصوص اپلیکیشن حیوانات خانگی را با هم مرور خواهیم کرد:

آیا برنامه خرید و فروش حیوانات خانگی وجود دارد؟

بله، اگر قصد خرید و فروش حیوانات خانگی را دارید و به دنبال دانلود برنامه خرید و فروش حیوانات خانگی هستید، اپلیکیشن‌های سلام پت و چارپا بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

آیا برنامه حمل و نقل حیوانات خانگی وجود دارد؟

بله، از آنجا که در کشور ما حمل‌ونقل حیوانات خانگی با وسایل نقلیه عمومی خیلی رایج نیست، شما می‌توانید برای حمل و نقل حیوانات خانگی خود از اپلیکیشن پت راید استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله 10 اپلیکیشن حیوانات خانگی ایرانی و خارجی را با هم مرور کردیم. این اپلیکیشن‌ها موجب می‌شوند که کاربر با اطلاعات کافی از حیوان خانگی خود مراقبت کرده و وضعیت سلامت جسمانی و تغذیه او را از روی نمودار ردیابی کند. علاوه براین خرید وسایل مورد نیاز حیوان و همچنین حمل‌ونقل آن با استفاده از اپلیکیشن حیوانات خانگی تسهیل یافته است.

به ما امتیاز دهید!

میانگین / 5. تعداد رای:

اولین نفری باشید که رای میدهد