بهترین نژاد گربه

معرفی بهترین نژادهای گربه خانگی و آپارتمانی

()

گربه‌ها جزء محبوب‌ترین حیوانات برای نگهداری در خانه و آپارتمان هستند. اگر شما هم به این کوچولوهای جذاب علاقه دارید، با ما همراه باشید تا با بهترین نژاد گربه خانگی و آپارتمانی آشنا شویم.

گربه‌ها یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی در جهان به شمار می‌روند. اگر تصور می‌کنید که این محبوبیت تنها مربوط به سال‌های اخیر است، سخت در اشتباه هستید. خوب است بدانید پادشاهان قدیم همیشه یک گربه اشرافی را در کنار تخت سلطنتی خود نگهداری می‌کردند. نگهداری گربه در خانه می‌تواند باعث شادابی افراد خانواده شود. این حیوان خانگی با توجه به نژادی که دارد، رفتار خاصی از خود نشان می‌دهد. بهترین نژاد های گربه معمولا بیشترین طرفدار را در بین افراد دارند. برای مثال بهترین نژاد گربه های خانگی آن دسته از گربه‌هایی هستند که کمتر حساسیت‌زا بوده و کمتر سروصدا می‌کنند. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا بهترین نژاد گربه را با توجه به مشخصه‌های آنها طبقه‌بندی کنیم. اگر دوستدار گربه‌ها هستید، تا پایان با ما همراه باشید.

زمانی که در مورد یک نژاد خاص از گربه صحبت به میان می‌آید، منظور این است که چند نسل از پدر و مادر آن گربه کاملا مشخص بوده و توسط افرادی به صورت دقیق کنترل شده است. این گربه‌ها را گربه‌های اصیل نژاد دار می‌نامند. اگر گربه خانگی اصیلی داشته باشید که با خروج از خانه با گربه‌های خیابانی جفت‌گیری کرده و باردار شود، بچه‌گربه‌های او دیگر یک گربه اصیل به شمار نخواهند رفت. جالب است بدانید که بسیاری از گربه‌های نژاد دار موجود در جهان، شجره‌نامه خاص خود را دارند. البته امروزه بسیاری از گربه‌های نژاد دار برای به وجود آوردن بهترين نژاد گربه خانگي و یا اهداف خاص دیگر، به منظور جفت‌گیری در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. برای مثال پرشین کت که از گذشته‌های بسیار دور به عنوان یکی از زیباترین گربه‌ها و بهترین نژاد گربه در جهان به شمار می‌رفت، امروزه با برخی از نژادها جفت‌گیری کرده و نژادهای مختلف پرشین کت را به وجود آورده است.

 

بد نیست بخوانید: معرفی انواع حیوانات خانگی

بهترین نژاد گربه در جهان

بهترین نژاد گربه در جهان

گربه به عنوان محبوب‌ترین حیوان خانگی در جهان شناخته‌شده است. این حیوان با چهره زیبا و ظاهری آرام، همه را جذب خود می‌کند. نژادهای بسیار زیادی از این حیوان در جهان به ثبت رسیده‌اند. برخی از آن‌ها به عنوان گربه‌های خانگی و بسیاری نیز به عنوان گربه‌های خیابانی و وحشی شناخته می‌شوند. اگر بخواهیم بهترین نژاد گربه را به شما معرفی کنیم، شاید کار سختی باشد، چرا که برتری نژادها را می‌توان بر اساس صفت‌های مختلف بررسی کرد. ما در این قسمت سعی کرده‌ایم تا چند مورد از گران‌ترین و بهترین نژادهای گربه را نام ببریم:

 • ساوانا: نژاد گربه ساوانا بی‌شک یکی از سنگین‌وزن‌ترین و البته بزرگ‌ترین گربه‌های جهان به شمار می‌رود. این گربه حاصل جفت‌گیری گربه معمولی و نژاد سروال آفریقایی است. گربه‌های ساوانا بسیار باهوش و خونسرد بوده و برخلاف گربه‌های دیگر، عاشق حمام کردن هستند.
 • آشرا: گربه آشرا تقریبا شبیه یک پلنگ زیبای کوچک است. این گربه در حقیقت حاصل جفت‌گیری گربه معمولی و گربه پلنگی آسیایی است. این گربه کاملا ضد حساسیت بوده و قیمتی تا حدود 100 هزار دلار دارد.
 • کاراکال: کاراکال در حقیقت همان گربه سیاه گوش است. این گربه ذاتا وحشی بوده و سال‌های متمادی سودجویان آن را به عنوان گربه خانگی با قیمت بسیار بالایی به فروش رسانده‌اند.
 • چائوسیی: نژاد چائوسیی حاصل جفت‌گیری نژاد گربه معمولی و گربه جنگلی است. این نژاد بسیار کمیاب بوده و قیمت بسیار بالایی نیز دارد. جالب است بدانید گربه‌های چائوسیی علاقه‌ای به تنها ماندن نداشته و بسیار اجتماعی هستند.
 • خائومانی: نژاد خائومانی شاید یکی از زیباترین نژادهای گربه در جهان باشند، که به چشم الماسی معروف هستند. هر کدام از چشمان این گربه یک رنگ خاص دارد.

باهوش ترین نژاد گربه

 

بد نیست بخوانید: اصلاح، حمام، شستشو و آرایش حیوانات خانگی

باهوش ترین نژاد گربه

زمانی که از بهترین نژاد گربه حرف می‌زنیم، هر فرد شاید یکی از صفات گربه‌ها را در نظر بگیرد و با توجه به همان ویژگی، آن نژاد را برتر بداند. باهوش بودن برای یک حیوان خانگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها به شمار می‌رود. ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا چند مورد از باهوش ‌ترین نژاد گربه را نام ببریم:

 • گربه حبشی: گربه حبشی یکی از باهوش ترین نژادهای گربه در جهان به شمار می‌رود که اصالتا آمریکایی است. این گربه به‌شدت فعال، کنجکاو و اجتماعی بوده و علاقه خاصی به شکار دارد.
 • گربه بمبئی: نژاد بمبئی نیز یکی از گربه‌های آمریکایی بوده که بسیار باهوش و فعال است. این نژاد از گربه به‌شدت علاقه به زندگی با خانواده دارد.
 • گربه کالر پوینت: گربه کالر پوینت یکی از گربه‌های بسیار باهوش و البته بسیار پرسروصدا به شمار می‌رود. این گربه اجتماعی و مهربان می‌تواند در هنگام احساس خطر، بسیار خشمگین و پرخاشگر شود.
 • گربه دون رکس: گربه دون رکس نه‌تنها در دسته گربه‌های بسیار باهوش قرار می‌گیرد، بلکه به عنوان یکی از تعلیم پذیرترین نژادهای گربه شناخته می‌شود. این گربه علاقه عجیبی به نقاط مرتفع داشته و حتی برای استراحت خود یک نقطه بلند را انتخاب می‌کند.
 • گربه سیبرین: گربه سیبرین یکی از نژادهای باهوش روسی بوده که مانند یک سگ به صاحب خود وفادار است. این گربه‌ها بسیار مهربان و کم سروصدا هستند.

بهترین نژاد گربه برای کودکان

زمانی که به دنبال بهترین نژاد گربه که مناسب کودک‌تان باشد هستید، باید گربه‌ای را انتخاب کنید که پرخاشگر نبوده و به سرعت با اعضای خانواده خو بگیرد. ما در اینجا چند مورد از بهترین نژاد گربه برای کودکان را نام‌ برده‌ایم:

 • نژاد مینکون: نژاد گربه مینکون با چهره معصوم و خونگرمی بسیار زیادش، به عنوان مهربان‌ترین نژاد گربه شناخته می‌شود. این گربه تقریبا بزرگ جثه، بسیار آرام بوده و هوش بالایی نیز دارد.
 • نژاد رگدال: گربه رگدال بسیار مهربان، خونگرم و البته بازیگوش است. شاید بتوان با قطعیت گفت که این نژاد گربه هرگز پرخاشگر نخواهد بود.
 • نژاد برمه‌ای: نژاد برمه‌ای، علاوه بر مهربانی با کودکان، بازی با آن‌ها را نیز به خوبی بلد است. شما می‌توانید با خیال راحت این گربه را با خود به سفر ببرید.
 • نژاد بیرمن: گربه بیرمن به گربه مقدس برمه‌ای نیز معروف است. این نژاد گربه بسیار تعلیم پذیر و البته مهربان است. این گربه به حدی خونگرم و اجتماعی است که حتی با دیدن انسان‌های غریبه و جدید نیز هیچ واکنش منفی‌ای ندارد.
 • نژاد مانکس: نژاد عجیب‌وغریب و بی دم مانکس نیز به عنوان یکی از مهربان‌ترین نژادهای گربه شناخته می‌شود که بسیار اجتماعی و آرام است. این گربه عاشق بازی کردن با کودکان‌ است.

محبوب ترین نژاد گربه در جهان

نژاد گربه های خیابانی ایران

زمانی که از بهترین نژاد گربه در جهان صحبت می‌کنیم، گربه‌هایی را در نظر می‌گیریم که حداقل چندین نسل پدر و مادر مشخصی داشته و نژادشان دست‌خوش جفت‌گیری‌های متفاوت نبوده است. گربه‌های خیابانی به اصطلاح به گربه DHS نیز معروف هستند. همیشه در هر کجای دنیا که بروید، گربه‌هایی را در خیابان مشاهده می‌کنید. پیدا کردن نژاد این گربه‌ها بسیار دشوار است، چراکه آن‌ها با هر نژاد دیگری می‌توانند جفت‌گیری داشته باشند. حتی در بسیاری از مواقع دیده‌ شده که یک گربه خانگی هنگامی ‌که برای گردش به خیابان می‌آید، با گربه‌های خیابانی جفت‌گیری کرده و حاصل این جفت‌گیری نژاد تقریبا نامشخص و جدیدی خواهد بود. اگر می‌خواهید بدانید که نژاد گربه‌های خیابانی ایران چیست، باید بگوییم با توصیفی که از جفت‌گیری این گربه‌ها کردیم، نظر دقیقی دراین‌باره نمی‌توان داد.

محبوب ترین نژاد گربه در جهان

بهترین نژاد گربه از نظر بسیاری از افراد جهان می‌تواند باهوش ترین نژاد گربه باشد و یا میزان اجتماعی و مهربان بودن آن‌ها در انتخاب بهترین نژاد در نظر گرفته شود. به‌طورکلی اگر یک جستجوی ساده در بین نژادهایی که بیشتر در خانه نگهداری می‌شوند داشته باشیم، می‌توانیم بفهمیم که کدام نژادها محبوب ترین نژاد گربه در جهان به شمار می‌روند. ما در اینجا برخی از آن‌ها را نام‌ برده‌ایم:

 • گربه شرقی: این گربه ظاهری بسیار متفاوت داشته و یکی از محبوب‌ترین گربه‌ها در جهان شناخته می‌شود. گربه شرقی بسیار اجتماعی، خونگرم، بازیگوش و البته پرسروصدا است.
 • گربه مو کوتاه آمریکایی: گربه مو کوتاه آمریکایی یکی از گربه‌های آرام و مهربان است که حتی با سگ‌ها سازگاری دارد. این نژاد گربه عمری طولانی و شرایط مراقبتی ساده‌ای داشته و همین موضوع باعث شده تا اولین انتخاب بسیاری از افراد باشد.
 • گربه سیامی: زادگاه اصلی گربه سیامی، تایلند به شمار می‌رود اما این گربه اکنون یکی از محبوب‌ترین گربه‌ها در بریتانیا است. گربه سیامی در کنار مهربان و اجتماعی بودنش به راحتی عصبانی می‌شود.
 • گربه اسکاتیش فولد: گوش‌های خم‌شده گربه اسکاتیش فولد چهره آن را بسیار معصوم کرد‌ه‌اند. البته این گربه ذاتا بسیار مهربان و خونگرم است. این گربه به راحتی با کودکان و همچنین حیوانات دیگر ارتباط برقرار می‌کند.
 • گربه اگزاتیک: گربه اگزاتیک حاصل جفت‌گیری نژاد پرشین و گربه مو کوتاه آمریکایی بوده و ظاهری بسیار زیبا و خاص دارد. این گربه محبوب، بازیگوش و مهربان است. البته بهتر است بیشتر در محیط باز مانند حیاط بازی کند.

انواع نژاد گربه های ایرانی

 

بد نیست بخوانید: انجام کلیه جراحی های حیوانات خانگی

انواع نژاد گربه های ایرانی

شاید با شنیدن نام نژاد گربه های ایرانی به سرعت به یاد نژاد زیبای پرشین بیفتید. در حقیقت پرشین کت یکی از زیباترین و محبوب ترین نژاد گربه در جهان به شمار می‌رود که زادگاه اصلی آن ایران است. امروزه انواع نژاد گربه پرشین در جهان وجود دارند که حاصل جفت‌گیری گربه پرشین ایرانی با گربه خاص کشورهای دیگر هستند. اما در هر صورت آن گربه‌ها نیز به عنوان یکی از گربه‌های اصیل ایران شناخته می‌شوند. نژاد اصیل گربه ایرانی از قرن 16 میلادی وارد قاره اروپا شده و تا به امروز به عنوان یکی از محبوب ترین گربه های خانگی در اروپا به شمار می‌رود.

بهترین نژاد گربه ایرانی

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، گربه‌های اصیل ایرانی در طول زمان با انواع گربه‌های اصیل کشورهای دیگر جفت‌گیری کرده و نژادهای مختلفی را به وجود آورده‌اند. ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا بهترین نژاد گربه که اصالت ایرانی دارند اما اغلب حاصل جفت‌گیری با نژادهای دیگر هستند را نام ببریم:

 • گربه پرشین: پرشین کت از گذشته تاکنون در سراسر جهان به عنوان اصیل‌ترین گربه ایرانی شناخته می‌شود. این گربه به دلیل ظاهر بسیار جذابی که دارد، همیشه به عنوان یک گربه اشرافی شناخته شده است.
 • گربه چین چیلا: گربه چین چیلا حاصل جفت‌گیری نژاد پرشین کت با نژاد دیگری است. این گربه اصیل ایرانی بسیار ساکت و مهربان بوده و به راحتی با افراد خانواده خو می‌گیرد.
 • اگزاتیک شورت هیر: گربه اگزاتیک مو کوتاه نیز یکی دیگر از نژادهای مختلط ایرانی به شمار می‌رود. این گربه حاصل جفت‌گیری نژاد پرشین کت با گربه مو کوتاه آمریکایی است.

انواع نژاد گربه پرشین

انواع نژاد گربه پرشین

همان‌طور که گفتیم، گربه پرشین معرف‌ترین و البته محبوب ترین نژاد گربه های ایرانی در جهان به شمار می‌رود. شاید جالب باشد که بدانید فردی به نام پیترو ولاواله، جهانگرد مشهور ایتالیایی، در سال 1620 میلادی در نامه خود به پرشین کت اشاره کرده است که این موضوع قدمت و اصالت گربه پرشین را ثابت می‌کند. نژاد پرشین انواع مختلفی دارد که به‌طورکلی به دو گروه تقسیم می‌شوند: دسته سنتی و دسته نمایشی. نوع نمایشی آن از زیبایی بیشتری برخوردار هستند. انواع نژاد گربه پرشین عبارت‌اند از:

 • پرشین فلت یا صورت تخت: پرشین فلت دارای صورتی گرد و سری تقریبا بزرگ است. این نژاد از پرشین در حقیقت در سال 1950 پس از یک جهش ژنتیکی، به‌طور ناگهانی به وجود آمد.
 • هیمالین یا هیمی: گربه هیمالین حاصل جفت‌گیری گربه پرشین کلاسیک با گربه سیامی است. رنگ این گربه شباهت بسیار زیادی به خرگوش‌های هیمالین دارد.
 • پرشین‌ فنجانی یا عروسکی: جالب است بدانید که پرشین فنجانی در نتیجه زاد و ولدهای غیراصولی به وجود آمد. همان‌طور که از نامشان پیداست، این نژاد گربه‌ها جثه‌ای کوچک دارند؛ البته از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.
 • پرشین اگزاتیک مو کوتاه: این نژاد پرشین کت حاصل جفت‌گیری نژاد پرشین با گربه مو کوتاه آمریکایی بوده و در دسته پرشین های نمایشی قرار دارد.
 • پرشین چین چیلا: نژاد پرشین چین چیلا به عنوان یکی از زیباترین گربه‌های پرشین شناخته می‌شود که اغلب موهای بلند سفید و ابریشمی دارد. البته چین چیلای مشکی، نقره‌ای و طلایی نیز در جهان وجود دارد.

بهترین نژاد گربه پرشین

بهترین نژاد گربه برای هر فرد معنای متفاوتی می‌تواند داشته باشد. برخی به زیبایی اهمیت می‌دهند و گروهی دیگر به باهوشی و سایر مشخصات. در میان بهترین نژاد گربه های خانگی همیشه نام پرشین کت در رده‌های اول انتخاب قرار دارد، چراکه بیشتر خصوصیات مثبت یک حیوان خانگی را به خود اختصاص داده است. در قسمت قبل شما را با انواع نژادهای پرشین کت آشنا کردیم. اما از میان آن‌ها اگر بخواهید بدانید کدام‌یک به عنوان بهترین نژاد گربه پرشین شناخته می‌شود، باز هم باید بگوییم این موضوع کاملا سلیقه‌ای است. اما به‌طورکلی پرشین چین چیلا برتری خاصی نسبت به سایر نژادهای پرشین دارد.

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه

 

بد نیست بخوانید: درمان بیماری حیوانات خانگی

بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه

اگر به دنبال بهترین نژاد گربه برای مراقبت در خانه هستید، حتما گربه‌ای می‌خواهید که ضد حساسیت باشد و یا سروصدای کمتری داشته باشد. ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا شما را با برخی از بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه آشنا کنیم. ضمنا تعدادی از بهترین نژادهای گربه‌های خانگی عبارت‌اند از: پرشین کت، بیرمن، کالرپوینت، مینکون، رگدال و غیره، که در این مقاله با آن‌ها آشنا شدید. سایر این گربه‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • کرل آمریکایی: گربه کرل آمریکایی به گوش‌های عجیبش معروف است. این گربه معمولا به هیچ نوع از نواقص و بیماری‌های ژنتیکی مبتلا نمی‌شود و به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین گربه‌های خانگی است.
 • مائو مصری: گربه مائو مصری با ظاهر پلنگ مانند خود، به عنوان سریع‌ترین گربه جهان نیز شناخته می‌شود. این گربه صداهای بسیار متفاوتی از خود بروز می‌دهد.
 • کورنیش رکس: کورنیش رکس یکی از نژادهای فعال در گربه‌ها به شمار می‌رود. دمای بدن آن‌ها کمی بالاتر از گربه‌های دیگر بوده و همین موضوع آن‌ها را برای محیط گرم خانه‌ها مناسب‌تر می‌کند. جالب است بدانید که این نژاد غدد رایحه‌ای خاصی در پنجه‌های خود دارند که باعث خوشبو شدنشان شده است.
 • هاوانای قهوه‌ای: گربه هاوانا یک گربه قهوه‌ای‌رنگ و بسیار خونگرم است. این گربه معمولا از پنجه‌های خود به منظور ارتباط برقرار کردن با محیط پیرامون استفاده می‌کند.
 • بابتیل ژاپنی: نژاد بابتیل ژاپنی یکی از آموزش پذیرترین نژادها به شمار می‌رود. یک جهش ژنتیکی باعث کوتاه شدن دم این نژاد شده است.

بهترين نژاد گربه خانگي

بهترین نژاد گربه که بتوانید در خانه از آن‌ها نگهداری کنید، با توجه به شرایط زندگی شما می‌تواند فرق داشته باشد. برای مثال اگر شاغل هستید، قطعا نباید گربه‌ای را نگهداری کنید که با تنها ماندن افسرده می‌شود. به‌طورکلی برخی از بهترين نژاد گربه خانگي که نگهداری بی‌دردسرتری دارند عبارت‌اند از:

 • گربه مانچکین: گربه مانچکین به دلیل جثه بسیار کوچک و ظاهر معصومی که دارد، بسیار محبوب است. این گربه بازیگوش، باهوش و فعال است.
 • گربه مو بلند بریتانیایی: گربه‌های مو بلند بریتانیایی بسیار خونگرم و مهربان هستند. اما اگر وقت زیادی برای نگهداری گربه ندارید، این گربه مناسب شما نیست، چرا که نیاز به مراقبت زیادی دارد.
 • گربه جنگی نروژی: گربه جنگی نروژی برخلاف نامش بسیار آرام و خجالتی است؛ البته از قدرت بدنی بالایی نیز برخوردار است.
 • گربه اوسی: گربه اوسی یکی از نژادهای بسیار خونگرم و اجتماعی گربه‌ها به شمار می‌رود که به راحتی با دیگر حیوانات خانگی شما نیز ارتباط برقرار می‌کند. این گربه‌ها علاقه زیادی به نوازش دارند.
 • سلکرک رکس: سلکرک رکس یکی از گربه‌های مو فرفری مهربان خانگی به شمار می‌رود که بسیار صبور و دوست‌داشتنی است.

بهترین نژاد گربه آپارتمانی

بهترین نژاد گربه برای فردی که می‌خواهد در یک آپارتمان کوچک از آن نگهداری کند، معمولا گربه ای است که کم سروصدا باشد و نیاز زیادی به محیط باز نداشته باشد. بهترین نژاد گربه آپارتمانی بسیار گسترده هستند که ما بسیاری از آن‌ها را در این مقاله معرفی کرده‌ایم. در ادامه برخی دیگر از بهترین نژاد گربه برای نگهداری در آپارتمان را نام می‌بریم:

 • گربه مو کوتاه بریتانیایی: یکی از بی‌سروصداترین و البته انعطاف پذیرترین گربه‌ها، گربه مو کوتاه بریتانیایی به شمار می‌رود. این گربه با تمام شرایط محیطی سازگار بوده و خود را به سرعت با آن‌ها وفق می‌دهد.
 • گربه اسفینکس: گربه اسفینکس یکی از عجیب‌وغریب‌ترین ظاهرها را در بین گربه‌ها دارد. این گربه بدنی بی‌مو داشته و به همین دلیل خیلی نیاز به محیط باز ندارد و می‌توانید با خیال راحت از آن در آپارتمان نگهداری کنید.
 • گربه راشن بلو: گربه راشن بلو همیشه به عنوان یک گربه آرام، صبور و تمیز در جهان شناخته می‌شود. این نژاد بیماری خاص ژنتیکی نیز ندارد.
 • گربه آنقره‌ ترکیه: این گربه زیبا یک نژاد مختلط پرشین به شمار می‌رود. این نژاد علی‌رغم داشتن مشکلات ژنتیکی، با مراقبت می‌تواند زندگی خوبی در محیط آپارتمان داشته باشد.

سوالات متداول بهترین نژاد گربه

 

بد نیست بخوانید: معرفی غذای مناسب حیوانات خانگی

سوالات متداول بهترین نژاد گربه

اگر به دنبال بهترین نژاد گربه هستید، خوب است تا ابتدا چند سوال از خود بپرسید. برای مثال اینکه چه میزان می‌توانید برای گربه خود زمان بگذارید و یا چقدر می‌توانید برایش هزینه کنید. یکی از پرتکرارترین سوالات در ایران همواره در مورد بهترین نژاد گربه ایرانی و بهترین نژاد گربه آپارتمانی است که حتما در این مقاله پاسخ این سوالات را گرفتید. ما در ادامه به دو سوال پرتکرار دیگر یعنی قیمت و میزان ریزش مو گربه نیز پاسخ خواهیم داد.

قیمت انواع نژاد گربه؟

قیمت انواع نژاد گربه همواره با توجه به مشخصه‌های خاصی متغیر است. برای مثال هرچقدر یک گربه اصالت بیشتری داشته باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. البته ناگفته نماند که ویژگی‌هایی مانند: طول عمر بالا، عدم وجود بیماری‌های ژنتیکی، زیبایی چشمگیر، کمیاب بودن و بسیاری از موارد دیگر نیز روی قیمت گربه تاثیر بسزایی دارند.

کدام نژاد گربه ریزش مو ندارد؟

قیمت انواع نژاد گربه که ریزش مو ندارند، گاهی بالاتر از بقیه موارد است. بسیاری از افراد بهترین نژاد گربه را نژادی می‌دانند که کمتر ریزش مو داشته باشد. اگر می‌خواهید بدانید که کدام نژاد گربه ریزش مو ندارد، ما در ادامه برخی از آن‌ها را نام ‌برده‌ایم. البته شما با این گربه‌ها در این مقاله آشنا شده‌اید: اسفینکس سیبرین کورنیکس رکس سیامی بمبئی بنگال

سخن پایانی

اگر به دنبال بهترین نژاد گربه برای نگهداری در خانه هستید، خوب است ابتدا شرایط خاص خود را بررسی کنید. همچنین بهتر است با خود بگویید که شما به کدام مشخصه گربه‌ها اهمیت بیشتری می‌دهید، چراکه می‌توانید بر اساس ویژگی مدنظر خود، بهترین گربه خانگی را انتخاب کنید. در پایان باید بگوییم که باعث افتخارمان است که بهترین نژاد گربه ایرانی یعنی پرشین کت، در رده بهترین و محبوب ترین گربه های خانگی جهان قرار دارد.

به ما امتیاز دهید!

میانگین / 5. تعداد رای:

اولین نفری باشید که رای میدهد